PF2472-0R22F1
Manufacturer
Riedon
VIGOR # :
872243
Description
RES 0.22 OHM 100W 1% TO247
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
PF2472-0R22F1 PDF
Type Description
Series:PF2470
Package:Tray
Part Status:Active
Resistance:220 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):100W
Composition:Thin Film
Features:Current Sense, Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:TO-247-2
Supplier Device Package:TO-247
Size / Dimension:0.630" L x 0.189" W (16.00mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max):0.787" (20.00mm)