CP000211K00JB14
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
874259
Description
RES 11K OHM 2W 5% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
CP000211K00JB14 PDF
Type Description
Series:CP
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:11 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):2W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 225°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.687" L x 0.250" W (17.46mm x 6.35mm)