CB15JB7R50
VIGOR # :
874705
Description
RES 7.5 OHM 15W 5% CERAMIC WW
DataSheet
CB15JB7R50 PDF
Part Status:Active
Resistance:7.5 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):15W
Composition:Wirewound
Features:Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 275°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.512" Square x 1.890" L (13.00mm x 48.00mm)