ROX600185MJNF5T
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
874985
Description
RES 185M OHM 5% 20W AXIAL
DataSheet
ROX600185MJNF5T PDF
Type Description
Series:ROX
Package:Bulk
Part Status:Last Time Buy
Resistance:185 MOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):20W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 230°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.310" Dia x 6.050" L (7.87mm x 153.67mm)