CMF60500R00JKEK
VIGOR # :
875167
Description
RES 500 OHM 1W 5% AXIAL
DataSheet
CMF60500R00JKEK PDF
Type Description
Series:CMF
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:500 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)