CP00102R000KE14
VIGOR # :
875188
Description
RES 2 OHM 10W 10% AXIAL
DataSheet
CP00102R000KE14 PDF
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:2 Ohms
Tolerance:±10%
Power (Watts):10W
Composition:Wirewound
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:1.890" L x 0.394" W (48.00mm x 10.00mm)