WS3M15R0J
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
875901
Description
RES 15 OHM 3W 5% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
WS3M15R0J PDF
Type Description
Series:WS
Package:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Resistance:15 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):3W
Composition:Wirewound
Features:Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.217" Dia x 0.610" L (5.50mm x 15.50mm)