MVW1\280K00JBJ
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
875910
Description
RES 80K OHM 5% 1W AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
MVW1\280K00JBJ PDF
Type Description
Series:MVW
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:80 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1W
Composition:Carbon Film
Features:High Voltage
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.155" Dia x 0.545" L (3.94mm x 13.84mm)