RLR07C4991FSRE8
VIGOR # :
876468
Description
ERL-07 4.99K 1% T-1 RLR07C4991FS
DataSheet
RLR07C4991FSRE8 PDF
Part Status:Active
Resistance:4.99 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):-
Number of Terminations:2
Failure Rate:S (0.001%)