RNX12510K0FNLB
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
877683
Description
RES 10K OHM 1% 3W AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
RNX12510K0FNLB PDF
Type Description
Series:RNX
Package:Bulk
Part Status:Last Time Buy
Resistance:10 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):3W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 225°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.140" Dia x 1.290" L (3.56mm x 32.77mm)