RNX038249KFKR7
VIGOR # :
877688
Description
RES 249K OHM 1% 1W AXIAL
DataSheet
RNX038249KFKR7 PDF
Part Status:Last Time Buy
Resistance:249 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.140" Dia x 0.420" L (3.56mm x 10.67mm)