CW005200R0JE73HE
VIGOR # :
878680
Description
RES 200 OHM 6.5W 5% AXIAL
DataSheet
CW005200R0JE73HE PDF
Part Status:Active
Resistance:200 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):6.5W
Composition:Wirewound
Features:-
Temperature Coefficient:±30ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 350°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)