
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TWW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 820 mOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 3W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Flame Proof, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±400ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 275°C |
| Package / Case: | Radial |
| Supplier Device Package: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.492" L x 0.354" W (12.50mm x 9.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.024" (26.00mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of TWW3JR82E is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 75 OHM 3W 1% WW AXIAL
ERL-07 100 2% T-1 RLR07C1000GS R
RES 140 OHM 7W 1% WW AXIAL
RES 0.82 OHM 3W 5% RADIAL
XTAL OSC XO 945.0000MHZ LVPECL
8D 18C 18#20 PIN PLUG
DOUBLE BALANCED MIXER - HIGH ISO