C1022KJL
Manufacturer
VIGOR # :
883092
Description
RES 22K OHM 10W 5% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
C1022KJL PDF
Type Description
Series:C, CGS
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:22 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):10W
Composition:Wirewound
Features:-
Temperature Coefficient:±90ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.335" Dia x 1.500" L (8.50mm x 38.10mm)