Y6071360R000B9L
VIGOR # :
885546
Description
RES 360 OHM .3W .1% RADIAL
DataSheet
Y6071360R000B9L PDF
Part Status:Active
Resistance:360 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.3W
Composition:Metal Foil
Features:Non-Inductive
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Height - Seated (Max):0.450" (11.43mm)