CPR05680R0JE14
VIGOR # :
886708
Description
RES 680 OHM 5W 5% RADIAL
DataSheet
CPR05680R0JE14 PDF
Part Status:Active
Resistance:680 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):5W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±400ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 225°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:1.060" L x 0.375" W (26.92mm x 9.53mm)
Height - Seated (Max):0.360" (9.14mm)