CPCP032K200JE32
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
887883
Description
RES 2.2K OHM 3W 5% RADIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
CPCP032K200JE32 PDF
Type Description
Series:CPCP
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:2.2 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):3W
Composition:Wirewound
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±20ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.472" L x 0.315" W (12.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):0.984" (24.99mm)