
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RNMF (Mini) |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 68.1 kOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of RNMF12FTD68K1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
1/2W 30 OHM 2%
RES 2.67K OHM 1/8W 1% AXIAL
ERL-32 402 1% T-1 RLR32C4020FR R
RES 68.1K OHM 1/2W 1% AXIAL
LABEL HEAT SHRNKABLE 0.44X1" WHT
RES 26.7 OHM 0.5% 1/3W 2010
ERC-55-200 187 .1% T-2 RNC60H187