
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SQ, CGS |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 100 kOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 10W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±300ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 250°C |
| Package / Case: | Radial |
| Supplier Device Package: | Radial Lead |
| Size / Dimension: | 0.630" L x 0.472" W (16.00mm x 12.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.378" (35.00mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of SQMR10S100KJ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 200K OHM 1/8W .1% AXIAL
RES 2.94K OHM 1/2W .5% AXIAL
RES 91 OHM 2% 1/2W AXIAL
RES SMD 10.2KOHM 0.05% 1/4W 1206
RES 100K OHM 10W 5% RADIAL
FIXED IND 12NH 1A 90 MOHM SMD
FCT HOOD S1 0 DEG PLSTC W/SCRWLC