RCMA02133R0DHS03
Manufacturer
Vishay / Sfernice
VIGOR # :
890391
Description
RCMA 02 133U 0.5% K3 BA10
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
RCMA02133R0DHS03 PDF
Type Description
Series:RCMA
Package:Bag
Part Status:Active
Resistance:133 Ohms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.098" Dia x 0.264" L (2.50mm x 6.70mm)