CPW071R000JB14
VIGOR # :
891206
Description
RES 1 OHM 7W 5% AXIAL
DataSheet
CPW071R000JB14 PDF
Type Description
Series:CPW
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:1 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):7W
Composition:Wirewound
Features:Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:1.391" L x 0.375" W (35.32mm x 9.52mm)