RSMF3JA9R10
VIGOR # :
891222
Description
RES 9.1 OHM 3W 5% AXIAL
DataSheet
RSMF3JA9R10 PDF
Type Description
Series:RSMF
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Resistance:9.1 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):3W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 235°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)