CFM12JT4K70
VIGOR # :
891557
Description
RES 4.7K OHM 1/2W 5% CF MINI
DataSheet
CFM12JT4K70 PDF
Type Description
Series:CFM
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:4.7 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Carbon Film
Features:Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:0/ -400ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)