
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39007, RWR81S |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 681 mOhms |
| Tolerance: | ±1% |
| Power (Watts): | 1W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Military, Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ±400ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 250°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | M (1%) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 | ||
| 300 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of RWR81SR681FMBSL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 15K OHM 0.6W 0.1% RADIAL
ERL-07 5 1% T-1 RLR07C5R00FM B14
ERL-07-23 20.5K 1% T-1 RLR07C205
RES 0.681 OHM 1W 1% WW AXIAL
CAP CER 68PF 100V C0G/NP0 0805
RES SMD 1% 1W MELF
FMT OM3 MPO12(F-F) C 12F 95M