CMF60100R00BHR6
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
892357
Description
RES 100 OHM 1W .1% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
CMF60100R00BHR6 PDF
Type Description
Series:CMF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:100 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)