RLR32C32R4FRRE5
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
892476
Description
ERL-32 32.4 1% T-1 RLR32C32R4FR
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
RLR32C32R4FRRE5 PDF
Type Description
Series:Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:32.4 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Film
Features:Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max):-
Number of Terminations:2
Failure Rate:R (0.01%)