RSMF1JB15R0
VIGOR # :
893402
Description
RES 15 OHM 1W 5% AXIAL
DataSheet
RSMF1JB15R0 PDF
Type Description
Series:RSMF
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:15 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)