ERG-2SJ131
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
893415
Description
RES 130 OHM 2W 5% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
ERG-2SJ131 PDF
Type Description
Series:ERG
Package:Bulk
Part Status:Not For New Designs
Resistance:130 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):2W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±350ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 235°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm)