CPR07470R0JE10
VIGOR # :
894194
Description
RES 470 OHM 7W 5% RADIAL
DataSheet
CPR07470R0JE10 PDF
Part Status:Active
Resistance:470 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):7W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±400ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 225°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:1.398" L x 0.375" W (35.51mm x 9.53mm)
Height - Seated (Max):0.360" (9.14mm)