CMF552M3000FHEK
VIGOR # :
895761
Description
RES 2.3M OHM 1/2W 1% AXIAL
DataSheet
CMF552M3000FHEK PDF
Type Description
Series:CMF
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:2.3 MOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)