CF18JT11R0
VIGOR # :
895783
Description
RES 11 OHM 1/8W 5% AXIAL
DataSheet
CF18JT11R0 PDF
Type Description
Series:CF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:11 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Carbon Film
Features:Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:0/ -400ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)