RN60C9091DRSL
VIGOR # :
895789
Description
RES 9.09K OHM 1/4W .5% AXIAL
DataSheet
RN60C9091DRSL PDF
Type Description
Series:Military, MIL-R-10509/1, RN60
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:9.09 kOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)