CPCF0349K90JB32
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
896357
Description
RES 49.9K OHM 3W 5% RADIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
CPCF0349K90JB32 PDF
Type Description
Series:CPCF
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:49.9 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):3W
Composition:Metal Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 225°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.472" L x 0.315" W (12.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):0.984" (24.99mm)