Y092640R0000T0L
VIGOR # :
900457
Description
RES 40 OHM 8W 0.01% TO220-4
DataSheet
Y092640R0000T0L PDF
Type Description
Series:VPR221
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:40 Ohms
Tolerance:±0.01%
Power (Watts):8W
Composition:Metal Foil
Features:Non-Inductive
Temperature Coefficient:±2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:TO-220-4
Supplier Device Package:TO-220
Size / Dimension:0.400" L x 0.150" W (10.16mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max):0.845" (21.46mm)