ROX05SJ2K2
Manufacturer
VIGOR # :
900465
Description
RES 1/2W SM M/OX 5% 2K2
DataSheet
ROX05SJ2K2 PDF
Type Description
Series:ROX, Neohm
Package:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Resistance:2.2 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient:±350ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.138" Dia x 0.394" L (3.50mm x 10.00mm)