RLR20C5113FRRSL
VIGOR # :
902309
Description
RES 511K OHM 1% 1/2W AXIAL
DataSheet
RLR20C5113FRRSL PDF
Part Status:Active
Resistance:511 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Film
Features:Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Height - Seated (Max):-
Number of Terminations:2
Failure Rate:R (0.01%)