MBB02070D3010DC100
VIGOR # :
902318
Description
RES 301 OHM 0.6W 0.5% AXIAL
DataSheet
MBB02070D3010DC100 PDF
Type Description
Series:MBB/SMA 0207 - Professional
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Resistance:301 Ohms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.6W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)