CA00022R700KS70
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
903649
Description
RES 2.7 OHM 2W 10% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
CA00022R700KS70 PDF
Type Description
Series:CA
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:2.7 Ohms
Tolerance:±10%
Power (Watts):2W
Composition:Wirewound
Features:-
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.170" Dia x 0.630" L (4.32mm x 16.00mm)