RNMF14FTD48K7
VIGOR # :
903662
Description
RES 48.7K OHM 1/4W 1% AXIAL
DataSheet
RNMF14FTD48K7 PDF
Part Status:Active
Resistance:48.7 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)