CMF20680R00GKEK
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
903668
Description
RES 680 OHM 1W 2% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
CMF20680R00GKEK PDF
Type Description
Series:CMF
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:680 Ohms
Tolerance:±2%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)