H4P620KFCA
Manufacturer
VIGOR # :
904152
Description
RES 620K OHM 1W 1% AXIAL
DataSheet
H4P620KFCA PDF
Part Status:Active
Resistance:620 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Film
Features:Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.146" Dia x 0.394" L (3.70mm x 10.00mm)