RSMF12FT121R
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
VIGOR # :
904211
Description
RES 121 OHM 1/2W 1% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
RSMF12FT121R PDF
Type Description
Series:RSMF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:121 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)