CPCC052R700JE32
VIGOR # :
905072
Description
RES 2.7 OHM 5W 5% RADIAL
DataSheet
CPCC052R700JE32 PDF
Part Status:Active
Resistance:2.7 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):5W
Composition:Wirewound
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):1.003" (25.48mm)