UB3C-130RF8
VIGOR # :
905083
Description
RES 130 OHM 3W 1% AXIAL
DataSheet
UB3C-130RF8 PDF
Part Status:Active
Resistance:130 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):3W
Composition:Wirewound
Features:Current Sense, Flame Proof, Moisture Resistant, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient:±20ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.157" Dia x 0.350" L (4.00mm x 8.90mm)