SFR25H0004990FR500
VIGOR # :
907150
Description
RES 499 OHM 1/2W 1% AXIAL
DataSheet
SFR25H0004990FR500 PDF
Type Description
Series:SFR25H
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Resistance:499 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)