RNX05047M5FKWF
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
Description
RES 47.5M OHM 1% 1.2W AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
RNX05047M5FKWF PDF
Type Description
Series:RNX
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Resistance:47.5 MOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1.2W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 225°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.140" Dia x 0.540" L (3.56mm x 13.72mm)