RNX07544M0FNR8
Description
RES 44M OHM 1% 2W AXIAL
DataSheet
RNX07544M0FNR8 PDF
Part Status:Obsolete
Resistance:44 MOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):2W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 225°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.140" Dia x 0.790" L (3.56mm x 20.07mm)