
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ROX |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Resistance: | 2.2 GOhms |
| Tolerance: | ±2% |
| Power (Watts): | 7W |
| Composition: | Metal Oxide Film |
| Features: | Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 180°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.310" Dia x 1.550" L (7.87mm x 39.37mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ROX1502G20GNELP is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 22 OHM 3W 5% AXIAL
RES 5.1 OHM 5W 10% RADIAL
RES 350 OHM 1% 1W AXIAL
RES 690K OHM 0.5% 1/4W 1210
ERL-05 6.65 1% T-1 RLR05C6R65FR
CRYSTAL 24.0000MHZ 12PF SMD
RES 2.2G OHM 2% 7W AXIAL