
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RNX |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Resistance: | 1.1 GOhms |
| Tolerance: | ±2% |
| Power (Watts): | 2.5W |
| Composition: | Metal Oxide Film |
| Features: | Flame Proof, High Voltage, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 225°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.140" Dia x 1.040" L (3.56mm x 26.42mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of RNX1001G10GNWF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 0.02 OHM 3W 3% AXIAL
RES 2.20M OHM 1/2W 5% AXIAL
RES 150 OHM 5% 1/4W AXIAL
RES ARRAY 4 RES 56 OHM 1206
RES 200 OHM 0.6W 0.01% RADIAL
CONN RCPT 72POS 0.1 GOLD SMD
RES 1.1G OHM 2% 2.5W AXIAL