CA0001200R0KE66
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
Description
RES 200 OHM 1W 10% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
CA0001200R0KE66 PDF
Type Description
Series:CA
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Resistance:200 Ohms
Tolerance:±10%
Power (Watts):1W
Composition:Wirewound
Features:-
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.170" Dia x 0.460" L (4.32mm x 11.68mm)